ماکا گیـاهی هست که درون پرو کشت مـی شود و به نام «جینسینگ پرویی» شـهرت دارد. نحوه کشت گیاه ماکا این گیـاه اثرات زیـادی درون سلامتی انسان داده و به ویژه اینکه باعث افزایش قدرت مـی شود. نحوه کشت گیاه ماکا گیـاه ماکا با ناباروری خانم ها نیز مقابله مـی کند.

فاطمـه حلوایی - بخش تغذیـه و آشپزی تبیـان

نحوه کشت گیـاه ماکا ماکا؛ گیـاه تقویت کننده ی مـیل  mimplus.ir

اینکاها (سرخپوستان آمریکایی) از 5 هزار سال پیش از این گیـاه استفاده مـی د و امروزه این گیـاه درون سایر کشورها نیز شناخته شده است. درون این مطلب درون خصوص اثرات مثبت این گیـاه صحبت مـی کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.

ماکا از کجا آمده است؟

زادگاه ماکا کشور پرو هست و با نام علمـی «لپیدیوم مـیینی» شناخته مـی شود. این گیـاه صرفاً درون ارتفاعات پرو (ارتفاعات 3 و 5 هزار متری) مـی روید. اینکاها این گیـاه را مقدس و استفاده ی از آن را لایق نخبه ها و افراد طراز اول مـی دانستند. درون آن زمان سربازها نیز قبل از عزیمت بـه جنگ از این گیـاه استفاده مـی د. بعد از اشغال امپراتوری اینکا، نحوه کشت گیاه ماکا اسپانیـایی ها از این گیـاه بـه دلیل انرژی زا و محرک بودن آن استفاده مـی د. علاوه بر این از ماکا به منظور تقویت موها نیز استفاده مـی شد.

ماکا یکی از قدیمـی ترین گیـاهان دارویی به منظور افزایش قدرت باروری محسوب مـی شود. این گیـاه خواص درمانی فوق العاده ای دارد کـه برای تنظیم غدد آندوکرین (غدد درون ریز) قابل استفاده است

در زمان قحطی، اینکاها بـه طور مرتب از این گیـاه بـه همراه اسپرولینا استفاده د. چون آن ها را از مشکلاتی مانند سرمای شدید حفظ مـی د.از آنجایی کـه این گیـاه تقویت کننده ی بدن و افزایش دهنده ی مـیل و قدرت محسوب مـی شود بـه عنوان جینسینگ پرویی شـهرت گرفته است. حتماً مـی دانید کـه جینسینگ یک گیـاه چینی یـا کره ای هست که خواصی مشابه دارد.

اندر خواص گیـاه ماکا

امروزه گیـاه ماکا بـه سرتاسر جهان صادر مـی شوند چون نوعی ویـاگرای طبیعی محسوب مـی شود. این گیـاه محرک قوی به منظور خانم ها و آقایـان است؛ بنابراین هر دو جنس مـی توانند به منظور افزایش مـیل از آن بهره مند شوند. حتما بدانید کـه این گیـاه بـه تنـهایی مـیل را ده برابر مـی کند. درون نتیجه حتی به منظور افرادی کـه از اختلالات یـا ناتوانی نیز رنج مـی برند مناسب است.نباید فراموش کرد کـه ماکا یکی از قدیمـی ترین گیـاهان دارویی به منظور افزایش قدرت باروری محسوب مـی شود. این گیـاه خواص درمانی فوق العاده ای دارد کـه برای تنظیم غدد آندوکرین (غدد درون ریز) قابل استفاده است.خانم هایی کـه از اختلالات قاعدگی و پریودی های دردناک رنج مـی برند نیز مـی توانند از این گیـاه استفاده کنند. البته مصرف آن بـه همراه اسپرولینا نتیجه ی بهتری به منظور کاهش علائم این مشکلات درون پی دارد.

نحوه کشت گیـاه ماکا ماکا؛ گیـاه تقویت کننده ی مـیل  mimplus.ir

گیـاه ماکا به منظور بهبود وضعیت زندگی خانم های یـائسه نیز توصیـه مـی شود. چون بـه کاهش و تسکین حالت گرگرفتگی کـه یکی از مشکلات رایج این دوره هست کمک مـی کند.خواص ضدخستگی این گیـاه نیز درون بین ورزشکاران سرتاسر جهان شناخته شده است. درون واقع این گیـاه یک داروی انرژی زای طبیعی هست و مربی های ورزشی آن را جایگزین طبیعی استروئیدهای آنابولیک مـی دانند.

ترکیبات ماکا

ارزش غذایی ماکا بسیـار بالا هست و درون واقع یک گیـاه کامل و مقوی محسوب مـی شود. این گیـاه بـه مـیزان 10 که تا 15 درصد پروتئین هست و 16 نوع ماده ی معدنی دارد. از بین این مواد معدنی مـی توان بـه پتاسیم، فسفر، کلسیم، گوگرد، آهن، مس، منگنز، زینک (روی)، مس یـا منیزیم اشاره کرد.

خواص ضدخستگی این گیـاه نیز درون بین ورزشکاران سرتاسر جهان شناخته شده است. درون واقع این گیـاه یک داروی انرژی زای طبیعی هست و مربی های ورزشی آن را جایگزین طبیعی استروئیدهای آنابولیک مـی دانند

گیـاه ماکا همچنین حاوی 7 ویتامـین مـهم هست که شامل ویتامـین B1، B12، B2 ،D3، C، P و E است. از آنجایی کـه ماکا گیـاهی غنی هست جای تعجب ندارد کـه بتوان 19 اسیدآمـینـه درون آن یـافت. از بین دیگر ترکیبات این گیـاه مـی توان بـه تانین ها، ساپونین ها، ایزوتیوسیـانات و همچنین گلوکوزینولات و غیره اشاره کرد. این ترکیبات جزو عناصر انرژی زا و محرک قوای هستند.

مـیزان مناسب مصرف این گیـاه و عوارض جانبی

مصرف گیـاه ماکا به منظور تمام افرادی کـه دچار کمبود انرژی و نشاط شده اند مناسب است. با این حال بهتر هست که درون مصرف آن دچار زیـاده روی نشوید. اگرچه تاکنون نتیجه ی هیچ پژوهشی حاکی از سمـی و آسیب رسان بودن این گیـاه به منظور سلامتی نبوده است. متخصصان طب سنتی و عطارها بهتر مـی توانند درون خصوص نحوه و مـیزان مصرف این گیـاه نظر بدهند. مکمل های این گیـاه درون بازار موجود است. درون حالت کلی مـیزان سفارش شده 300 که تا 550 مـیلی گرم و سه مرتبه درون روز است. یعنی معادل 1 که تا 1.5 گرم درون روز. توجه داشته باشید کـه مصرف طولانی مدت این گیـاه توصیـه نمـی شود. بهتر هست مصرف این گیـاه بـه مدت 3 هفته ادامـه داشته و یک هفته قطع شود.

: نحوه کشت گیاه ماکا
[ماکا؛ گیـاه تقویت کننده ی مـیل نحوه کشت گیاه ماکا]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Sat, 07 Jul 2018 11:45:00 +0000